CRITERIA FOR INTERCLUB AWARD  click here

                              Note:   The number of unique required visits to qualify for the award has been lowered from 8 to 6.

 

 

 

Interclub Awards for 2015-2016

Division 1
Jamestown
Minot Golden K

Division 2
Alexandria Golden K
Fargo South Point
Moorhead

Division 3
Buffalo
Cloquet Golden K
Grand Rapids
Port of Duluth

Division 4
none

Division 5
Sioux Falls
Sioux Falls East

Division 6
Albert Lea
Austin
Day Breakers, Albert Lea
Earl Risers, Worthington
Fairmont Uptown
Fairmont Early Risers
Madison
Pipestone

Division 7
Anoka, MN Area Inc.
Columbia Heights-Fridley
North Suburban Golden K, St. Paul
North Suburban St. Paul
Red Wing Dawn Breakers
Red Wing Golden K
Rochester Day Makers
St. Anthony
Spring Valley


 

Interclub Awards for 2014-2015

 

Division 2
Alexandria Golden K
Fargo
Fargo South Point
Grand Forks
Moorhead

Division 3
Brainerd
Cloquet Area Golden K
Grand Rapids

Division 4
Lead

Division 5
Rapid City
Sioux Falls
Sioux Falls East
South Sioux Falls
Watertown

Division 6
Albert Lea
Austin
Day Breakers Albert Lea
Early Risers, Worthington
Fairmont Early Risers
Madison
Pipestone

Division 7
Columbia Heights – Fridley
North Hennepin Mpls
North Sub. Golden K, St. Paul
Northeast Minneapolis
Red Wing Dawn Breakers
Red Wing Golden K
Rochester Day Makers


Interclub Awards for 2013-2014

Region 1
Jamestown   

Region 2
Alexandria Golden K 
Fargo 
Fargo South Point 
Moorhead 
Thief River Falls 
Valley City 
Vikingland Moorhead   

Region 3
Brainerd 
Cloquet Golden K 
Port of Duluth   

Region 4
Lead 
Rapid City 
Rapid City Westside   

Region 5
Sioux Falls 
Sioux Falls East 
South Sioux Falls   

Region 6
Albert Lea 
Albert Lea Golden K II 
Austin 
Day Breakers Albert Lea 
Early Risers, Worthington 
Fairmont Early Risers 
Hendricks 
Jackson 
Madison 
Pipestone   

Region 7
Anoka, MN Area Inc 
Columbia Heights-Fridley 
North Suburban G.K, St. Paul 
Northeast Minneapolis 
Red Wing Dawn Breakers 
Red Wing G.K. 
Rochester Day Makers 
Saint Anthony 
Spring Valley 


Interclub Awards for 2012 – 2013 

Region 1
Jamestown 
Mandan 

Region 2
Alexandria Golden K 
Fargo
Fargo South Point
Grand Forks 
Moorhead
Thief River Falls
Vikingland, Moorhead

Region 3
Brainerd 
Cloquet
Hibbing 
Port of Duluth 
Spirit Valley 

Region 4
Lead 
Rapid City 
Rapid City Westside 

Region 5
Sioux Falls 
Sioux Falls East 
South Sioux Falls 

Region 6
Albert Lea
Albert Lea G. K. II 
Early Risers, Worthington 
Faribault 
Hendricks 
Jackson 
Madison 
New Ulm 
Owatonna G. K.
Pipestone 
Slayton 
Westbrook 

Region 7
Anoka, MN, Area Inc 
Columbia Heights – Fridley 
North Sub. G. K., St. Paul 
Northeast Minneapolis 
Red Wing Dawn Breakers 
Rochester Day Makers 
Rochester Sun Risers 
Saint Anthony 
Spring Valley     


Interclub Awards for 2011 – 2012 

Region 1 
Jamestown 

Region 2 
Alexandria Golden K 
Fargo 
Fargo South Point 
Grand Forks Noon 
Moorhead 
Moorhead Vikingland
Thief River Falls
 
Region 3 
Baxter Lakes Area and Friends 
Cloquet Golden K
Grand Rapids 
Port of Duluth 

Region 4 
Lead 
Rapid City 
Rapid City Westside 

Region 5 
Sioux Falls 
Sioux Falls Day Break 
Sioux Falls East 
South Sioux Falls 

Region 6 
Albert Lea 
Albert Lea Golden K II 
Albert Lea Day Breakers 
Austin 
Early Risers, Worthington 
Fairmont Early Risers 
Faribault 
Hendricks 
Jackson 
Madison 
New Ulm 
Pipestone 
Slayton 

Region 7 
Columbia Heights – Fridley 
St. Paul North Suburban Golden K
Northeast Minneapolis 
Red Wing Dawn Breakers 
Red Wing Golden K
Rochester Day Makers 
Rochester Golden K
Saint Anthony 
Spring Valley 


Interclub Awards for 2010 - 2011

Region 1 
Jamestown
 
Region 2 
Alexandria Golden K 
Fargo 
Fargo South Point 
Grand Forks 
Grand Forks, Sun Risers 
Moorhead 
Valley City 
Vikingland, Moorhead 

Region 3 
Baxter Lakes Area and Friends 
Brainerd 
Chisholm 
Cloquet Area Golden K 
Grand Rapids 
Little Falls 
Port of Duluth 
Spirit Valley, Duluth 

Region 4 
Lead 
Rapid City 
Rapid City Westside 

Region 5 
Mitchell 
Sioux Falls 
Sioux Falls Daybreak 
Sioux Falls East 
South Sioux Falls 

Region 6 
Albert Lea 
Albert Lea Golden K II 
Day-Breakers, Albert Lea 
Early Risers, Worthington 
Fairmont, Early Risers 
Faribault 
Hendricks 
Madison 
New Ulm 
Owatonna Golden K 
Pipestone 
Slayton
Tyler
Westbrook

Region 7 
Anoka, MN Area 
Columbia Heights-Fridley 
Lake City 
North Suburban Golden K, St. Paul 
Northeast Minneapolis 
Red Wing Dawn Breakers 
Red Wing Golden K 
Rochester Day Makers 
Saint Anthony 
Spring Valley 


Interclub Awards for 2009 – 2010 

Region 1 
Bismarck 
Jamestown 
Mandan 

Region 2 
Alexandria Golden K
Fargo Rough Riders 
Fargo South Point 
Grand Forks Noon 
Grand Forks Sun Risers
Moorhead 
Moorhead Vikingland
Thief River Falls

Region 3 
Baxter Lakes Area and Friends 
Brainerd 
Chisholm 
Cloquet 
Gitchee Gumee 
Little Falls 
Port of Duluth 
Spirit Valley 
St. Cloud 

Region 4 
Lead
Rapid City 
Rapid City Westside
 
Region 5 
Sioux Falls 
Sioux Falls Day Break 
Sioux Falls Diversity 
Sioux Falls East 
South Sioux Falls 

Region 6 
Albert Lea 
Albert Lea G.K. II 
Albert Lea Day Breakers 
Fairmont Early Risers 
Hendricks 
Madison 
New Ulm 
Owatonna Golden K 
Pipestone 
St. Peter 
Tyler 
Worthington Early Risers

Region 7 
Anoka Area
Columbia Heights – Fridley 
Lake City 
St. Paul North Suburban G.K. 
Red Wing Dawn Breakers 
Red Wing G. K. 
Rochester Day Makers 
Saint Anthony
Spring Valley
Stewartville 


Interclub Awards for 2007-2008

Region 1
Bismarck
Jamestown
Mandan
Mandan GK

Region 2
Alexandria GK
Fargo Noon
Fargo South Point
Grand Forks Noon
Grand Forks Sunrisers
Moorhead
Fargo Roughriders

Region 3
Brainerd
Cloquet
Port of Duluth
St. Cloud
Superior

Region 4
Lead
Rapid City
Rapid City Westside

Region 5
Sioux Falls
Sioux Falls South
Sioux Falls Daybreak

Region 6
Albert Lea Daybreakers
Albert Lea Noon
Albert Lea GK II
Austin GK
Fairmont Early Risers
Faribault
Hendricks
Madison
Owatonna GK
Pipestone
Slayton
Tyler
Worthington Early Risers

Region 7
Anoka
Columbia Heights-Fridley
Coon Rapids
North Suburban St. Paul
North Suburban St. Paul GK
Red Wing Dawn Breakers
Red Wing Golden K
Rochester Day Makers
Rochester Sunrisers
St. Anthony
Spring Valley